Jak nejlevněji poslat balík do zahraničí

 

Vánoční balíkové šílenství se letos nevyhnulo ani nám. Protože jsme přes svátky zůstávali v Anglii, rozhodli jsme se místo nás domů poslat alespoň dárečky. Poštovné bylo ale o dost dražší než jsme čekali a bohužel, i když nám pán na poště slíbil, že balík bude do 20. prosince v ČR, rodina se pod stromečkěm dárků nedočkala. Vánoční dárky došly až po svátcích. Nevím, jestli v tomto zpoždění měla prsty britská či česká pošta nebo vánoční skřítci, ale rozhodli jsme se, že příště musíme posílat s nějakou levnější, pružnější a spolehlivější službou. Společnost DeliBarry je rozhodně jednou z nich, Pojďme se tedy podívat, jak ušetřit na posílání balíků do (nebo ze) zahraničí.

5 základních pravidel, které šetří na poštovném

1. Balík zabalte co nejmenší.
Cena přepravy nezávisí pouze na váze, ale také na rozměrech balíku. Obzvlášť pokud posíláte oblečení, snažte se obsah co nejvíce stlačit. Nesoustřeďte se pouze na šířku a délku – na tloušťce také záleží.

2. Zvažte, jaké služby potřebujete
Neplaťte za zbytečnosti. Pokud posíláte běžné věci jako knihy, drobnou elektroniku či potraviny, nepřiplácejte si za pojištění. Do hodnoty 6 000 Kč je u většiny zavedených společností pojištění zahrnuto v ceně. Také zbytečně neposílejte zásilky na dobírku. V dnešní době není problém zaplatit převodem na účet nebo např. přes Paypal.

3. Domluvte se s přáteli.
Pokud máte přátele, kteří také potřebují poslat balík do stejné destinace, domluvte se a pošlete vše v jednom balíku. Výsledná cena na osobu je nižší.

4. Sledujte akční nabídky.
Většina dopravců nabízí několikrát do roka různé slevy. Před objednáním přepravy proto vždy zjistěte, jestli aktuálně neprobíhá nějaká akce. Společnost DeliBarry teď například aktuálně nabízí 50% slevu při poslání balíku někomu blízkému do nemocnicničního zařízení.

5. Neposílejte za ceníkové ceny.
Existují služby, např. Zaslat.cz nebo zmíněný DeliBarry.com, které pomáhají zákazníkům šetřit na poštovném tím, že zprostředkovávají posílání balíků za nižší ceny. A rozdíl je opravdu velký.

Příklad: 3kilový balík pro kamaráda do Anglie

– Při přímém objednání u společnosti GLS bude doprava stát 995 Kč.
– Doručení stejného balíku nabízí srovnávač Zaslat.cz za 399 Kč.
Delibarry.com balík doručí ještě o 10 korun levněji, tedy za 389 Kč. Navíc ale rychleji – o 4 dny dříve.

Výhodou DeliBarry také je, že nízká cena neovlivňuje spolehlivost. levnější poštovné nabízejí díky výhodným smlouvám se zavedenými dopravci, ne šizením kvality služeb. Navíc si zakládají na jednoduchosti objednávky, takže např. kalkulačka ceny je podstatně přehlednější než na srovnávači Zaslat.cz.Jaké máte s posíláním balíků zkušenosti vy? Napište nám do komentářů.

Mohlo by tě zajímat

Komentáře (11)

Já posílám jedině s http://www.teahousetransport.com. posílala jsem 20.prosince a 23.prosince byly dárky doma:)

to je předražená služba ktera vyjde kupodivu dráž než česká pošta 😀 jinak ja posílam bežně za 3 stovky a i tak mi to příjde drahé 😀

Díky za rady, máte zkušenosti s balením křehkých balíků? Co je nejlepší na balení skla, noviny? Nebo něco jako toto, takzvaný flopak? http://www.mojeobaly.cz/Vyplnove-materialy-Flo-Pak/ Díky za rady

Já mám nejlepší zkušenosti s https://poslisnadno.cz, maximálně vstřícný přistup, ceny lepší nebo stejné, jako u těch co tady uvádíte.

Já teda nevím, ale když jsem chtěla poslat A5 balík (do 300 gramů) přes DeliBarry, tak to stálo 750kč…

Ahoj, já posílám v rámci práce balíky docela často a na různá místa. Ideální je prohlédnout všechny nabídky a vyzkoušet, kolik co stojí u velkých přepravních společností, abyste měli rámcovou představu o ceně. Na to používám tuto kalkulačku: https://www.balikdozahranici.cz/kalkulator-postovneho

Např. na Zéland jsou rozdíly i několik tisíc na jenom balíčku.

Za mě bohužel vede standartně Česká pošta. Sice do 14 dnů, ale balíček do tří kg do USA 760 kč. Levnější přepravu jsem dosud nesehnala.

rada pouzivat https://www.balikdozahranici.cz/ nebo http://www.poslisnadno.cz je taky mimo misu tam je doprava nekolikanasobně dražší než u české pošty a prioritního baliku…. lidi taky trošku používejte mozek když už davate rady 😛 treba u 2kg baliku economy u poslisnadno je cena 1690 u ceske pošty ale priority 538 ….u maleho balíčku do součtu všech 3 stran 90 cm …. při větších rozměrech je cena pořad 1122 tedy o dost výhodnější

to delibarry je mimo misu, za 389 tedy urcite ne. Nejlevneji mi vyslo zaslat.cz za 429 a moje oblibene baliky-palety.cz s nimiz posilam do USA za super ceny, ale na Anglii jsou drazsi – za 679. Tak to uprednostnim zaslat.cz

Děkujeme všem za tipy, jak nejvýhodněji posílat balíky. Super, že je tu tolik zkušeností, tak si čtenáři mohou vybrat :-).

Napsat komentář