O nás

CESTOVATELSKÁ
POHÁDKA
jak jsme se našli

Někdo na svou životní lásku narazí ve vedlejším vchodě, někdo si pro ni musí dojet až na kraj světa. Konvenční řešení holt nikdy nebyly pro nás. A tak jsme se v roce 2013, během našeho ročního pobytu na Novém Zélandu, potkali. Backpackerský život je ale neúprosný, cestování má vždycky přednost, a tak nebyl čas na žádný velký oťukávačky a my spolu začali hnedka žít. V autě! S tím, že to buď vyjde nebo ne. A vyšlo! O pět let a spoustu partnerských i cestovatelských zážitků později jsme pořád zamilovaní, se společným jménem, s dcerou Beátkou a stále připraveni vrhnout se po hlavě do dalších výzev a dobrodružství.

katka
autorka
Cestování na mě působilo vždycky jako magnet. Jako malá jsem si nejraději ze všeho prohlížela barevné encyklopedie dalekých krajů a exotických zvířat a snila o tom, že jednou budu velkou cestovatelkou a spisovatelkou. S přibývajícími lety, jak už to v životě chodí, jsem se začala soustředit na ty “důležitější” dospělácké věci – školu, kariéru, peníze, budování zázemí a na malou Katku, která tak moc chtěla psát a cestovat, jsem zapomněla. Když se potom tento můj dospělácký život otřásl v základech, malá Katka byla první, kdo mi přišel na pomoc a bylo jasné, že teď přichází čas na plnění snů. A tak jsem se vydala na velkou cestu do neznáma, vstříc ročnímu dobrodružství na Novém Zélandu. Tady jsem opět propadla vášni ke psaní, která ve spojení s vášní cestovatelskou sdílenou se skvělým parťákem, nastartovala tenhle blog.
tomáš
fotograf
Od malička jsem s dědou sedával nad atlasem a vykládali jsme si o světě a zemích za obzorem. Děda kvůli režimu cestovat nemohl – ale slíbil jsem mu, že udělám vše proto, abych jednou já viděl svět za nás oba. Svátostí bylo louskání cestopisných knih, National Geographic magazínů a staré zaprášené knihy od Alberto Vojtěch Fryče. Jak šel čas- cestovatelské sny zahnaly existenční patálie a snaha splnit si sny jiné – materiální. Celý život někde v hloubi duše dřímala spící sopka. První cesta vedla v červnu 2013 na Nový Zéland, tam mě osud přivedl do cesty Katku a všechno do sebe krásně zapadlo. Pořádně fotit jsem začal vlastně až na Novém Zélandu – od té doby se bavím barevnými obrázky a pomáhám mé životní a cestovatelské parťačce při tvorbě tohoto blogu.
O BLOGU      
KATKA CESTUJE
co tu najdete

Náš blog není jen o spoustě rad,tipů a inspirace, které Vám pomohou při realizaci Vašich cestovatelských snů. Především se tu můžete začíst do dech beroucích cestopisů, které Vás přenesou do nejrůznějších koutů naší planety a provedou Vás místy tak úžasnými, že se Vám bude tajit dech. Naše zážitky s Vámi sdílíme takové jaké byly, pravdivé a bez přikrášlování. O cestování píšeme tak, jak ho vnímáme a prožíváme. Tedy emotivně, plní nadšení a s obrovskou pokorou ke všem zážitkům, které jsme mohli prožít. Protože i cesta může být cíl :-).

Odebírej náš měsíční newsletter plný cestovatelské inspirace, rad a tipů!

ŽIVOT
V ZAHRANIČÍ

Jestli jsem na něco fakt hodně pyšní, tak na to, jak jsme se zvládli poprat s životem ve třech různých zemích světa. A že ty začátky nebyly vůbec jednoduchý, ani jeden. Byla to ale ta nejlepší škola života, jakou jsme si mohli přát a díky ní nás teď už jen tak něco nerozhází. Taky jsme získali obrovskej nadhled a pokoru, který jsou v životě tak strašně moc potřeba. Každej den.

NOVÝ ZÉLAND
2013-2014
Naše první velká cesta, která nás svedla dohromady. 15 měsíců splněných snů v dech beroucí krajině, ale taky spousta tvrdé práce. První velký výstup z komfortní zóny, za kterou se teprve začínají dít velký věci. Není co řešit, chceme víc!
ANGLIE
2014-2017
Další a zatím naše nejdelší cestovatelská kapitola. 3 roky reálného života v pokrokovém Bristolu, přibývajících liber na účtě, úžasných cestovaček do celého světa a potkávání spousty zajímavých lidí. Tak moc nám to tam přirostlo k srdci... S Brexitem se to ale začalo pěkně s***
ČESKO
2018-?
Svatba, mimčo a touha vrátit se ke kořenům. My dva spolu poprvé žijeme v Česku. Tenhle začátek byl obzvlášť těžkej, trvalo nám rok si tady zvyknout. Ale povedlo se - nezajeli jsme do našich starých českých kolejí, ale navázali na naše zkušenosti ze zahraničí a pojali to tu jako další dobrodružství.
co nás baví na cestách 
Historie
Milujeme stará místa a rádi se necháváme naplno pohltit geniem loci. Vždycky si představujeme, jak to tam muselo vypadat v době největěšího rozkvětu a kým bychom tehdy byli asi my?
Jídlo
Rádi jíme. A na cestách ještě víc. Ochutnáme vše, co nám přijde pod ruku a moc rádi zkoušíme nové věci a chutě. Nejvíc si ujíždíme na dobrém víně a mořských potvorách. Milujeme street food a autentická jídla.
Street art
Pouliční umění ve všech jeho formách nás moc baví. Jeden z důvodů, proč jsme si ze všech možných anglických měst k životu vybrali právě Bristol, byl samozřejmě Banksy.
Příroda
Hory, džungle, oceán. Vodopády, sopky, jeskyně. Spát pod hvězdami, zmizet pod mořskou hladinou, pohladit si slona. Nechat se obejmout léčivou silou přírody a jen tak být. Tady a teď.
Treky
Obout si trekovky, krosnu na záda a ztratit se v horách, v džungli nebo v hlubokém lese. Vypnout mobil, šminky nechat doma, nic neřešit a jen jít - rovnou za nosem. Protože i cesta může být cíl.
Lidé
Sdílení. Setkání. Přátelství. To je ve výsledku to, co je na cestách nejcennější. Jsou to především lidé, kdo tvoří ty nezapomenutelné příběhy a jejichž tváře se vám vryjí hluboko do paměti

Komentáře (8)

Ahoj Katko,
Tvuj blog se mi libi. Take jsem cestoval po Zelandu I Australii, kde jsem 3 roky zil. Navic mam stejne prijmeni jako Ty a jelikoz nas Jamboru zase tolik neni, tak kdo vi, treba mame spolecne predky:-).

S pozdravem a pranim at se Ti dari,

Martin Jambor (toho casu zijici v Micronesii )

ahoj, Martine. Tak to je super, že mám takovýho jmenovce cestovatele! Wow! V Micronésii? Kde přesně? to zní hodně exoticky 🙂

Ahoj Katko a Tomasi,
diky za blog, ktery je nasi inspiraci pro nasi cestu na NZ v prosinci.
Chtel bych se zeptat Tomase na foceni, zejmena techniku, filtry, a tak. Zejmena z tripu Karamea a Heaphy track jsou fotky uzasne. Diky!
Patrik

ahoj, Patriku 🙂 Jsme moc rádi, že vás náš blog inspiruje o pomáhá při plánování cesty na NZ. Moc si to tam užijte, jedete v nejlepší dobu :). Oba fotíme na Nikon, žádné filtry nepoužíváme. Spíš si pak někdy hrajeme s fotkami v postprodukci. Kdyžtak nám napiš na FB a Tom ti napíše přesně na co fotí 🙂

Zdravím,
blog se mi velice líbí a jakožto cestovateli, který teprve dělá první krůčky na své dlouhé cestě, mi přinesl určitou inspiraci. Články jsou obsáhle a krásně se čtou + přidané fotky tomu dodávají ten pravý šmrnc. Když už jsem u těch fotek, nepodělil by se Tomáš o jeho aparaturu? Dost by mě to zajímalo. Předem díky a jen tak dál! 🙂

ahoj 🙂 opět moc děkujeme za pochvalu a těší nás, že tě naše dobrodružství inspirují k vlastním cestám. První krůčky jsou někdy náročné, ale zase mají ty největší grády. Co se týče aparatury, napiš nám na FB a Tom ti odepíše 🙂

Ahoj Katko a Tomasi,

moc se mi líbí Váš blog. Mimochodem, jaký to používáte plugin na zobrazení slideshow obrázků? Je to výborné na snadné procházení – máte dobrý vkus!
Honza

Ahoj 🙂 tvůj blog mě ihned zaujal a snad se ti splní všechny sny 🙂 taky s přítelem hodně cestujeme

Comments are closed.