BRUNNER MINE
průmyslová památka chráněná několika organizacemi, nám to přišlo jako hodně malá zmenšenina komína z Postřižin :-).
strhla tak celá stavení. Městečko Brunner bylo v době svého rozkvětu kolem roku 1887 domovem okolo dvou tisíc lidí, převážně britských imigrantů. Stálo tu přes 550 stavení, kde žili rodiny s průměrně čtyřmi až pěti dětmi. Součástí města byla také škola, obchod, kostel a ubytovny a v těchto časech bylo třetím největším městem na Západním pobřeží, větším než tehdejší Hokitika. Během deseti let bylo ale toto vzkvétající město srovnáno se zemí, tedy spíš propadeno do země. Novým plánem bylo totiž uhelný důl rozšířit a jeho obyvatelům bylo ve jménu nového skvělého uhlí, koksu a cihel dáno pouhých 48 hodin, aby navždy opustili své domovy.
DENNINSTON
Tvrdý život a odloučení od civilizace tu vytvořili neuvěřitelně silné vazby, ať už mezi lidmi nebo k přírodě a tomuto místu. O tom svědčí i skutečnost, že dodnes na tomto konci světa stojí dva obývané domy, ve kterých stále žijí obyvatelé legendárního Dennistonu…
COALBROOKDALE
důl MILLERTON
CHARMING CREEK
Tak už chápu, proč je to tak čtivé, když jsi vystudovaní žurnalistka 🙂 Ten nový vzhled byl záměr, nebo změny na blogspotu? Chvíli asi bude trvat, než si na to zvyknu, ale vypadá to docela dobře.
Vystudovaná žurnalistka, to jako fakt? Ten češtin jí dává pěkně zabrat. Fotky super, ale pořád ty stejné chyby mě neuvěřitelně rozptylovaly.