#1 KDY JET
V druhé polovině léta v Japonsku panují úporná vedra a v zimě zase třeskutá kosa. Nejlepší je tedy jet na jaře, kdy vše krásně kvete (a nejen sakury) nebo na začátku podzimu, kdy krajina díky barevnému listí připomíná malířskou paletu. Úplně nej je období je od 1. března do 25. dubna a potom od 10. května do 1. června. Poslední týden v dubnu a první v květnu je tzv. Golden week, kdy mají všichni Japonci prázdniny a všechny památky tak zaplní davy lidí. Od druhého červnového týdne do třetiny července je zase období silných dešťů. Fajn variantou je říjen a listopad, v této době je tu ale celkem vysoké riziků tajfunů, které vám mohou vaše cestování narušit. Pokud vám nevadí velká zima či velké teplo, únor a srpen jsou také dobrými možnostmi, kdy se vyhnete davům turistů i častým přeháňkám.
#2 LETENKY
#3 JAPAN RAIL PASS
#4 VÍZA
#5 POJIŠTĚNÍ
Tady to nebudu moc obkecávat ani dělat reklamu žádné společnosti. Prostě si jen nezapomeňte před odletem sjednat kvalitní cestovní pojištění. Japonsko není nejlevnější země a o zdravotní péči to platí taky.
#6 PLÁN CESTY
vysmátý Tom před nejkrásnějším samurajským hradem Macumuto v Japonsku |
#7 UBYTOVÁNÍ
ryokanové ubytko v malém guesthousu v Nikkó |
#8 DOPRAVA
#9 CO S SEBOU
#10 JAPONŠTINA
#11 PŘEČÍST SI NÁŠ CESTOPIS
Nejlepší rada na konec :-). S plánováním vaší cesty vám v následujících článcích pomůžeme i my, máme pro vás desítky vyzkoušených rad a tipů a ukážeme vám, že Japonsko na vlastní pěst není vůbec tak složité, jak se na první pohled zdá. Průvodce a cestovky potom budete moci nechat s klidným srdcem doma a za ušetřené peníze se raději cpát špičkovým sushi :-). Pusťte se do čtení našeho cestopisu hned!
ahoj,
moc pěkný a šikovný článek. Taky se chystáme do Japonska na začátku července na cca 8 dní. Budeme si pořizovat taky 7 denní RailPass. Mám dotaz, jak píšeš, že se vyplatí pořídit si výhodné několikadenní pasy (např. Nikkó), ale o také píšeš, že se dá využít RailPass i na vnitroměstskou dopravu (velkých měst). Jsem z toho trochu zmatená.
Aoj Dominiko, Výhodný několikadenní pass je super balíček, který si můžeš pořídit na danou lokaci – třeba Nikko, tam si koupíš 2 denní pass (od úplně jiné společnosti než je JR) na : Cesta z Asakusa station do Nikko vlakem, pak na všechny autobusy v Nikko, které jezdi co 15-20 minut a odvezou tě po památkách v okolí Nikka, výhlídky, vodopády, chrámy a pak 2 denní pass využiješ na cestu vlakem zase zpátky do Tokia. To samé si můžeš zase pořídit na Horu Kója, kde ti pass platí na vlak, lanovku, autobusy a cestu zpět. JR RailPass ti platí i na vnitroměstskou dopravu VLAKEM po TOKYU, nebo třeba OSAKA či Kjoto, všude můžeš dojet jak metrem, které platíš zvlášť nebo máš na něj lítačku a k tomu využíváš JR RailPass když ho máš aktivovaný.
Moc děkuju za odpověď. Nám bude tedy stačit RailPass i pro pohyb po městě. Chceme hlavně přírodu, ale i nějaké ty památky. Snad počasí nebude tak zlé.
22.4. letíme. Všech 11 tipů splněno do puntíku ještě před přečtením 😀
Nicméně děkuji. Jsem asi tak z poloviny nervózní, jak moc se těším.
Paráda! Tak moc držíme palce, ať se vše povede. Hlavně si to ale pořádně užijte!
Tenhle článek je hodně zajímavý a taky velmi užitečný k tomu, abyste si užili ještě zdařilejší a příjemnější dovolenou. Nádhernou destinací!
Ahoj:) Super článek!Chtěla bych se zeptat, jak jste řešili jídlo? -dá se někde najíst za málo a je 7/11 předražené? Chystáme se příští týden, nervozita a natesenost stoupá 🙂
Díky za pochvalu 🙂 Jídlo jsme kupovali většinou v 7/11 – předražené nám nepřišlo. Tak samozřejmě to není jak rohlík se salámem, kterej si uděláš doma, ale většinou jsme za 600-700 jenů nakoupili oběd/jídlo pro dva. Hodně ušetříte, když budete pít vodu a nosit si všude s sebou než utrácet za pitíčka z automatů. Ale i oběd či večeře nás nevyšly na moc, záleží kde samozřejmě :-))
všude v restauraci mate vodu k jidlu zdarma
Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký fotoaparát používáš?
http://www.katkacestuje.cz/2015/10/jak-se-foti-katka-cestuje.html
Zdravím, chtěl bych se zeptat na kolik vás přibližně takováhle cesta vyšla, počítaje jednoho člověka. Rád bych odletěl teď v létě někdy na konci července na přibližně dva týdny a potřeboval bych právě pár informací ohledně ceny. Díky moc. 🙂
Ahoj, Japonsko nás vyšlo na 1000 liber na osobu plus letenka. Chystáme teď článek o tom, co kolik v Japonsku stojí a tipy, jak ušetřit, tak sleduj blog!
Katko, klobouk dolů. Váš styl psaní je úchvatný a četl jsem to jedním dechem.
Hned bych vás u nás zaměstnal na psaní.Máte talent.
Jinak do Japonska se ted zrovna chystám. Poprvé v životě budu cestovat sám (dostal jsem to jako dárek od rodiny), na 14 dní. Památky nechci moc přehánět, víc mě zajímají japonci, jejich životní styl, práce atd. Snad se mi podaří jim dostat pod kůži
Hezký den, já bych se ráda zeptala, jak je to s tím JR Passem. Při cestě třeba shinkansenem se prokazuji tím JR, nebo na JR Pass dostanu někde u přepážky jízdenku a tou se prokazuju. A dá se na JR Pass jet třeba z Tokia do Nary, nebo Kjóta? Moc děkuji za odpověď. Letím tam d březnu 2018, tak sháním všemožné info, abych na to byla připravena.
Ahoj, na nádraží vždy ukazuješ JR pas před vstupem na nástupiště, kde jsou zábrany. Potřebuješ ale místenku, kterou je dobrý si vždycky předem vyřídit. Na JR Pass se dá jet kdekoliv kromě pár soukromých komerčních tratí. Takže i z Tokia do Nary či do Kjóta.
Já bych měla dotaz k něčemu co nezmiňujete. Jak je to s výběrem peněz z bankomatu a platbami např. v hotelu. Máme debetku od AirBank, a doporučili nám ještě kreditku, ale zase někdo tvrdí, že stačí debetka a někdo naopak děsí že se mu v Japonsku nepodařilo vybrat vůbec z žádné karty, tak se trošku děsím aby jsme tam neskončili bez peněz, ale zase hotovost na 3 týdny se mi brát nechce 🙂